Philosophy-Psychology-Sociology

Academics at Risk Platformu
Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji Disiplinleri Çalışma Grubu

Çalışma grubumuz, Akademics at Risk Platformu bünyesinde faaliyet gösteren bilimsel çalışma gruplarından birisidir.

Grubun amacı;
Felsefe, Sosyoloji ve Psikoloji bilimlerinin çeşitli alanlarında uzmanlaşmış akademisyenleri bir araya getirmek; onların bilgi ve birikimlerinin paylaşımına zemin oluşturmak, bu alanda akademik çalışmalarını devam ettirmek isteyen akademisyenlere yol göstermek ve alanla ilgili akademik faaliyetleri hayata geçirmektir.

İlk çalışmalarına Almanya’daki bir kısım akademisyenleri buluşturarak başlayan grubumuz, ilerleyen süreçte dünyanın farklı coğrafyalarındaki meslektaşları ile de iletişim kurarak akademik çalışmalarını daha geniş bir alanda sürdürmeyi planlamaktadır.

Bilginin ve tecrübenin paylaştıkça arttığına, disiplinlerarası koordinasyon ve ortak çalışmaların yeni ufuklara kapılar araladığına inanan grubumuz, ilgili akademisyenleri ortak bir zeminde buluşturmak suretiyle yeni çalışmalara ve projelere ortam hazırlamaktadır.

Bu çerçevede, alanla ilgili çalışmalara katkı sağlamayı arzulayan akademisyenleri ortak bir çalışma platformunda buluşturmayı planlayan grubumuz, akademik çalışma gayreti içinde olan meslektaşlarını teşvik etmek ve destek vermek suretiyle verimli bir akademik çalışma ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır.
Farklı ülkelerin çeşitli üniversitelerinden gelen uzmanlarımız, uzmanlık alanları ile ilgili çok önemli tecrübe ve donanım birikimine sahip akademisyenlerden oluşmaktadır.
Sözü geçen potansiyelin farkında olan grubumuz, tecrübelerini paylaşmanın yanında geleceğe dönük bu coğrafyada yapılabilecek faaliyetleri müzakere etmek suretiyle yeni proje ve çalışmaların zeminini de oluşturmaktadır. Bunun için yeni akademik girişimler planlayan grubumuz, seminerler, çalıştaylar ve sempozyumlar yapmayı, böylece ilgili alanlarda farklı projelerle akademik faaliyetlerini sürdürmeyi planlamaktadır.

Akademik çalışma yapmak isteyen ve projelerimizde yer almayı düşünen akademisyenler grubumuzda istedikleri akademik ortamı bulabileceklerdir.

Grubumuz yapılacak bilimsel çalışmalarda rol almak isteyen akademisyen meslektaşlarımızla buluşmayı heyecanla bekliyor.

Çalışmalarımıza katılmak için akademik özgeçmişiniz ile birlikte aşağıdaki e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz;

felsefe.psikoloji.sosyoloji@academicsatrisk.org

Kişisel bilgileriniz; DSGVO (Avrupa Veri Güvenliği Tüzüğü) ve BDSG (Federal Veri Güvenliği Yasası) kapsamında koruma altındadır.