Engineering Sciences

Academics at Risk Platformu
Mühendislik Bilimleri Disiplini Çalışma Grubu

Mühendislik insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik bilgisayar, inşaat, çevre, elektrik, elektronik gibi cesitli alanlarda üretilen teorik bilgiyi uygulanabilecek şekle dönüştüren bilim dalıdır.

Arthur Mellen Wellington’a (demiryolları inşaat mühendisi) göre mühendislik, “Beceriksiz birinin iki dolara kötü yaptığı bir şeyi bir dolara iyi yapma sanatıdır.”

Mühendislik çalışma grubu, mühendislik alanında çalışmış veya çalışan master ve üzeri eğitime sahip bilim insanlarını tecrübe paylaşımı yapmak, proje hazırlamak, burs basvuruları yapmak, teşvik etmek ve bu alandaki arkadaşların problemlerine alanlarına yönelik çözüm üretmek için olusturulmuştur.

Çalışma grubu bünyesinde mühendislik iş alanında pozisyon elde etmiş, Phillip Schwartz, Volkswagen Bursu alan ve Almanya’da ki üniversetelerde akademik pozisyonlarda çalışan kişiler yer almaktadır.
Risk altında Almanya ve diğer ülkelerde bulunan akademisyen ve akademisyen adaylarına aşağıda yer alan konularda gönüllü destek sunmaktayız.

*Diploma denklikleri ve işlemleri konusunda danışmanlık yapmak.
*Phillip Schwartz, Scholar Rescue Fund ve Volkswagen Burs başvuruları ve süreçleri konusunda danışmanlık yapmak.
*Yuksek lisans ve doktora eğitim ve araştırma sureçlerinde öğrencilere destek olmak ve yol göstermek.
*Mühendislik bilimlerdeki bilim insanlarını ihtiyaç duymaları durumlarında diğer disiplinler ile irtibatlarını sağlamak.

Mühendislik bilimleri çalışma grubuna dünyanın her yerinden akademisyenleri davet ediyoruz.

Mühendislik bilimleri çalışma Grubuna katılmak isteyen bu alandaki bilim insanları
muhendislikbilimleri@academicsatrisk.org

e-mail adresine akademik CV’ leri ile taleplerini iletmeleri yeterlidir.

Kişisel bilgileriniz; DSGVO (Avrupa Veri Güvenliği Tüzüğü) ve BDSG (Federal Veri Güvenliği Yasası) kapsamında koruma altındadır.